Nekustamā īpašuma pārdošana: kā to paveikt veiksmīgāk
Published date: 12.02.2024
Ja Tu domā, ka laikietilpīgais nekustamā īpašuma pārdošanas process sākas ar sludinājuma izvietošanu, tad Tu kļūdies. Apskatīsim tuvāk svarīgos posmus, kas nepieciešami veiksmīgai nekustamā īpašuma pārdošanai!
Ieteikumi mazas dzīvesvietas paplašināšanai
Published date: 30.01.2024
Pārvācoties no lielāka dzīvokļa vai mājas uz mazāku, galvassāpes var izraisīt doma, kā jauno dzīvesvietu iekārtot tā, lai tā būtu ērta, funkcionāla un mazā telpa vizuāli “nenospiestu”.
Kur mājoklī pazūd siltums?
Published date: 30.01.2024

Vai esi kādreiz domājis, kāpēc šķiet, ka privātmājā pazūd siltums? 

Lūk, daži padomi, kā rīkoties, ja Tavā mājoklī ir auksti:

Ko pārbaudīt pirms īpašuma iegādes?
Published date: 20.12.2023

Nekustamā īpašuma un mājokļa izvēle ir ārkārtīgi atbildīgs lēmums, tāpēc vēl pirms īpašuma iegādes ir būtiski pārliecināties, ka noskatītais īpašums nesagādās problēmas nākotnē.

Ko pārbaudīt pirms īpašuma iegādes?

Kādus dokumentus jāsagatavo, ja vēlies pārdot īpašumu?
Published date: 15.12.2023

Pirms izliec pārdošanā savu īpašumu, svarīgi jau laicīgi sagatavot dokumentus, lai viss iet raiti un bez aizķeršanās!

Mājas labiekārtošanas padomi pirms pārdošanas
Published date: 27.11.2023
Tava īpašuma sagatavošana pārdošanai ir nozīmīgs pasākums. Šeit daži mājas labiekārtošanas padomi, kas palīdzēs padarīt Tavu īpašumu pievilcīgāku potenciālajiem pircējiem. 
Kāpēc izvēlēties nekustamo īpašumu aģentu?
Published date: 23.11.2023
Nekustamā īpašuma pirkšana vai pārdošana ir viens no dzīves lielākajiem lēmumiem. Izvēloties nekustamā īpašuma aģentu, Tu izvēlies uzticamu personu, kas palīdzēs Tev rast vislabākos risinājumus.
Vai jūs zināt, kāda šobrīd ir piespiedu dalītā īpašuma zemes nomas maksas griesti? Un kādi tie būs nākamgad?
Published date: 20.06.2023

Saeima 2021.gada  septembrī pieņēma piespiedu nomas reformu, nosakot, ka maksa par zemes lietošanu ir līdz 4% no zemes kadastrālās vērtības.

Latvijā jau vairāk nekā 25 gadus pastāvējusi piespiedu dalītā īpašuma problēma, kad daudzos gadījumos zeme zem ēkām pieder citiem īpašniekiem. Likumdevējs to ir centies risināt, tomēr līdz rezultātam netika – arvien īpašumi bija dalīti un radās strīdi par augstām nomas maksām.

Iepriekš iebildumi par 4% griestiem izskanēja no zemes īpašnieku pārstāvjiem. 

Turklāt Satversmes tiesa jau iepriekš atzinusi, ka nedrīkst piespiedu kārtā samazināt zemes īpašniekam maksājamo nomu. 

Mājokļu pieejamība uz gada beigām sāks atgūties.
Published date: 18.06.2023

Šī gada pirmajā ceturksnī mājokļu pieejamība turpināja samazināties visās Baltijas galvaspilsētās. Lai gan algas auga pat straujāk nekā iepriekš, procentu likmju kāpums un noturīgi augstas dzīvokļu cenas nozīmēja, ka vidējai mājsaimniecībai atļauties iegādāties savu mājokli kļūst arvien grūtāk.

Tuvākajā laikā mājokļu pieejamība turpinās sarukt, jo procentu likmes vēl augs. Tomēr Eiropas Centrālās bankas likmju celšanas sprints visdrīzāk ir tuvu noslēgumam, un algu kāpumam saglabājoties straujam, mājokļu pieejamība uz gada beigām sāks atgūties. Tas palīdzēs veicināt aktivitāti tirgū, taču strauju aktivitātes lēcienu kopējās neskaidrības apstākļos negaidām.

Swedbank Baltijas Mājokļu pieejamības indekss (MPI) atspoguļo vidējas mājsaimniecības iespējas atļauties iegādāties 55 kvadrātmetru lielu dzīvokli ar hipotekārā kredīta palīdzību kādā no Baltijas valstu galvaspilsētām. Ņemot vērā vidējo procentu likmi un mājokļa cenu, tiek aprēķināti parādsaistībām novirzāmie ikmēneša maksājumi, un tie tiek pretstatīti pusotras vidējās neto algas attīstībai attiecīgajā pilsētā.